Öne Çıkanlar DSÖ mRNA KKTC GRAFEN OKSİT ABD

CHABAD NEDİR?

Yazan Sabahattin İSMAİL

CHABAD, başta Rusya-Ukrayna olmak üzere, İsrail, İran, Türkiye, Kıbrıs, Amerika-Avrupa-Asya-Afrika ülkeleri olmak üzere Dünyanın 100 ülkesinde örgütlü olan, kökten dinci, Siyonist, Mesihçi, takiyeci, gizli istihbarat tekniği kullanan ve mafya tipi faaliyet gösteren bir Yahudi tarikatıdır.

Gazze işgaline katılan CHABAD mensubu askerlerin yaptığı katliamlar, bu tarikatın çocuk katili ve soykırımcı bir örgüt olduğunu kanıtlamıştır.

Geçtiğimiz ay New York/Brooklyn’deki aynı zamanda sinagog olarak da kullanılan CHABAD genel merkezinde bulunan gizli tüneller, kanlı şilteler ve ABD polisi ile çatışma görüntüleri sapıklıklarını da teşhir etmiştir.

RUSYA’DA KURULDU

CHABAD LUBAVITCH tarikatı, Polonya asıllı Haham Liadili Shneur Zalman Baruchovitch (1745-1812) tarafından 1775’de Rusya’da kuruldu.

CHABAD, 1917 Sovyet Devrimi ardından, 1930'larda, genel merkezini Polanya’ya, 2. Dünya Savaşının başlaması ile de Amerika Birleşik Devletleri'ne taşıdı.

CHABAD‘ın amacı, bir Yahudi olan son mesihin Dünyaya gelişini hızlandırmak ve Dünyayı Yahudilerin yönetmesini sağlamaktır. CHABAD’ın son Rebbe’si Menachem Mendel Schneerson, Benyamin Netahyahu'yu, tarikatın, geçen ay polis tarafından basılan Brooklyn’deki merkezinde ağırlayıp "MESİH henüz gelmedi. Gelmesi için bir şeyler yapın" demiş ve ondan “bunun için çalışıyoruz efendim” yanıtı almıştır.

Nitekim Netanyahu, Gazze’ye acımasızca saldırmış ve 3.Dünya Savaşı çıkarmaya çalışmıştır.

CHABAD ‘ın ABD’deki lobi örgütü ise, “American Friends of Lubavitch” adlı kuruluştur. Bu kuruluşun Başkan yardımcısı Levi Shemtov, lobi çalışmalarında başı çeken hahamdır. Netenyahu’nun da mensubu olduğu CHABAD, İsrail hükümeti, MOSSAD, İsrail Ordusu ve polisi içinde de yaygın şekilde örgütlüdür.

CHABAD GAZZE’DE

Örneğin Gazze’yi işgal edip soykırım yapan İsrail askerleri “CHABAD BURADA” diyerek götürdükleri kutsal simgeleri olan büyük bir 9 kollu şamdanı Gazze’ye dikti, bunun videosunu çekerek İnternet üzerinden paylaştı ve işgal ettikleri bir binayı da hemen sinagog haline getirdi.

CHABAD, kara para aklama, organ kaçakçılığı, uyuşturucu ticareti, çocuk kaçırma, suikast vb EYLEMLER yapan bir Siyonist mafya örgütü olmakla suçlanmaktadır. Genel merkezlerindeki gizli tünellerde bulunan kanlı şilteler, çocuk arabası, oyuncaklar ve kanalizasyon mazgallarından gizli kaçış yolları da bu konudaki iddialara güç katmıştır.

PRİVAT BANK

Ukrayna Yahudileri içinde de çok güçlü olan CHABAD, bu ülkelerdeki zengin oligarkları bünyesinde barındırıyor. Örneğin, Ukrayna’daki Privat Gurubu kurucusu olan ve Rum yönetimi ile yakın ilişkisi bulunan oligark İhor Valeriyovych Kolomoysky CHABAD’I maddi yönden destekliyor.

Ukrayna Merkez Bankası Privat Bank ve CHABADÇI Kolomoisky aleyhine 5.5 milyar dolar parayı yurt dışına kaçırmaktan soruşturma başlattı. Paranın Güney Kıbrıs’taki PRİVAT BANK’a getirildiğini belirledi.

PRİVAT BANK KKTC ‘de de faaliyet gösteriyor. KKTC merkez Bankası birkaç yıl önce, kara para aklama vb. şüpheli faaliyetleri nedeniyle bu bankayı denetlemek için müfettiş gönderdi ancak müfettişlere gerekli evraklar verilmedi. Merkez Bankası bunun üzerine polise şikayette bulundu. Banka yetkilileri tutuklandı aleyhlerine dava, açıldı. Banka müdürü 9 ay hapis cezası alırken banka da 500 Bin TL para cezasına çarptırıldı.

Acaba Ukrayna merkez bankasının aradığı 5.5 milyar dolar KKTC‘de Chabad-Lubavitch tarikatının organize ettiği tarikat üyesi Yahudi işadamlarının yaptığı inşaatlar, arazi ve konut alımları yolu ile aklanıyor olabilir mi? Bu sorunun yanıtı araştırılmalıdır... CHABAD’çı Yahudi işadamlarından ve şirketlerinin bugüne dek KKTC‘de nakit ödemelerle, binlerce dönüm arazi aldığı ve 25 binden fazla konut yaptıkları göz önünde bulundurulursa bu olasılığın oldukça güçlü olduğu görülecektir

CHABAD KKTC’DE

Chabad-Lubavitch tarikatının KKTC‘deki varlığı, Annan Planı sonrasında KKTC ‘de aniden binlerce inşaatın yapılmaya başlanması ve çoğu Yahudi olan Rusya-Ukrayna-İran-İngiliz vatandaşlarının KKTC ‘ye akın etmesi ile fark edildi.

Yahudilere konut satışı için reklam yapan ve Yahudileri (kendi ifadesiyle) “Kuzey Kıbrıs’tan” konut almaya ikna etmek için paylaşımlar yapan kişi bizzat KKTC Baş Hahamı Hillel AZİMOV idi. İsrailli inşaat şirketlerinin yaptıkları konutları pazarlayan emlakçilerin başında ise İsrail’de merkezi bulunan CHABADÇI emlakçılar VERED-BAKSİ LEVİ ve Simon Shishi ile VERSHİ GRUP olduğu, belgelenmiş durumdadır. Bunlar İsrail’deki reklamlarında KKTC ‘DEKİ CHABAD merkezi ile faaliyetlerinin reklamını da yapmaktadırlar.

Rus ve Ukrayna Yahudileri, offshore şirketleri ve Oligarklar, önce Güney Kıbrıs’a geldiler. Limasol şehri kendi ifadeleri ile İKİNCİ MOSKOVA oldu. Milyarlarca dolarlık kara para Rum yönetimi başkanlarına ait hukuk büroları ve AKEL’İN de içinde yer aldığı operasyonlarla aklandı.

Rum yönetiminin AB’a girmesinden sonra, AB’ın dayatması ile banka mevduatlarının yüzde 35’i traşlandı. Kara, paraya karşı çok ciddi önlemler alınmak zorunda kalındı. Offshore şirketler kapatıldı.

SÖZDE HAHAM AZİMOV

Bu gelişmeler üzerine Rus ve Ukrayna Yahudileri Güneyden KKTC ‘ye geçti. Yüzlerce şirket kurdular, döviz büroları açtılar, onlarca inşaat şirketi kurarak binlerce dönüm arazi aldılar, on binlerce konut yaptılar ve bu konutları İSRAİLLİLERE, Rusya, Ukrayna, İran, İngiliz, Azerbaycan, Almanya, Polonya, Romanya, Moldova Yahudilerine satmaya başladılar. Bu satış kampanyasında fiilen rol alanlardan biri de CHABAD tarikatı ve KKTC ‘ye atadıkları Haham Azimov ile Haham olan eşi idi.

Azimov’un 2008’de Haham olarak atanması ile CHABAD faaliyetleri YOĞUNLAŞTI. Girne Karaoğlanoğlu ‘nda izin almadan, aynı zamanda sinagog olarak da kullandıkları gayrı meşru bir merkez açıp tabela astılar. KKTC’de ayrı bir sinagog açmak için bizzat CB Erdoğan ve CB TATAR ile görüştüler, sinagog yapmak için kendilerine arazi verilmesini talep ettiler.

Kendi web sitelerinde ve Türkiye’de yayınlanan Şalom gazetesinde “Kuzey Kıbrıs Sinagogunun aynı zamanda bir Yahudilik merkezi olarak da Kıbrıs Yahudi Toplumuna hayatın her alanında rehberlik” ettiğini yazdılar

KKTC’de Girne yakınlarındaki Karaoğlanoğlu kasabasında bulunan CHABAD merkezinde ibadet, toplantı ve her türlü sosyal faaliyet yapılıyor

Azimov, 2. Dünya Savaşı'ndan sonra Berlin'de kurulan 'Chabad Lubavitch Yahudi Merkezi’nden 19 Şubat 2003 tarihinde mezuniyet sertifikasını (Zeugnis) alan ilk on hahamdan biridir.

CHABAD 2003’ de Güney Kıbrıs’ta ilk merkezini açtı. Arie ZEEV RASKİN’ i Hahambaşı olarak atadı.

2008’de ise KKTC’de “CHABAD Kuzey Kıbrıs Merkezi açıldı. Haham Azimov’un kendi ifadelerine göre görevi, “Kuzey Kıbrıs’ın Yahudiliğe adanmış ilk merkezini açmaktı”. Azimov, Güneydeki Kıbrıs Hahambaşı Arie Zeev Raskin, Türkiye Hahambaşı Rav Haleva ve Rusya Hahambaşısı Haham Berel Lazar ile çok yakın ilişki ve işbirliği içinde çalışıyor.

YAHUDİLİĞİ KIBRIS’A GETİRMEK

CHABAD, 14 Temmuz 2007’de yaptığı toplantıda “YAHUDİLİĞİ KIBRIS’A GETİRME – BRİNGİNG JUDAİSM TO CYPRUS “ Kararı aldı. Hahambaşı Azimov’un KKTC ‘deki görevi budur.

Azimov, 23 Kasım 2008’de “Kuzey Kıbrıs Chabad Lubavitch eş direktörü” olarak Newyork Brooklyn’deki “Chabad – Lubavitch temsilcileri yıllık konferansına katıldı.

Berlin Belediye başkanı Klaus Wowereit ‘in organize ettiği Chabad ‘ın Berlin’ndeki 15. Yıldönümü etkinliklerine de “Kuzey Kıbrıs hahamı” olarak katıldı.

Dikkati çeken husus, “KKTC “ adı yerine Rumların yönetimindeki Kıbrıs Cumhuriyeti’nin “Kuzeydeki parçası” anlamında “Kuzey Kıbrıs “ifadesini kullanmalarıdır. Yani CHABAD KKTC ‘yi bir devlet olarak tanımıyor. Ama, KKTC ‘de merkez ve sinagog açıyor, arazi ve konut alımını ve Yahudi yerleşimini organize ediyor

Azimov, “İslam Ülkeleri Hahamlar Birliği (ARIS)”in de mensubu., İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerdeki Sefarad, Aşkenaz, CHABAD cemaatleri tarafından kuruldu....Birlik Arnavutluk, Azerbaycan, BAE, Fas, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, KKTC, Mısır, Özbekistan, Türkiye, Tunus, Uganda gibi ülkelerde, Tataristan ve Başkurdistan gibi Rusya Federasyonu içinde yer alıp halkın çoğunun Müslüman olduğu federal bölgelerde yaşayan hahamlardan oluşuyor. Birlik ilk toplantısını Aralık 2021’de Türkiye’de yaptı.

KKTC Hahambaşısı Chaim Hillel Azimov da bu toplantıya katıldı.

CHABAD KÖKTEN DİNCİ SİYONİST SAPKIN ÖRGÜT

Yoğun misyonerlik hareketi ile Yahudiler arasında hızla yayılan Aşkenaz kökenli Chabad tarikatı, ılımlı Yahudiler tarafından çok radikal, kökten dinci, Yahudi kültür, gelenek, tarih ve din anlayışına yabancı baskıcı bir Yahudilik anlayışına sahip olmakla suçlanıyor.

CHABAD’ın, daha köktenci, daha norm dışı bir Yahudilik empoze ettiği, kendi radikal inançlarını baskıyla dayattığı, kendilerinden daha az Yahudi gördüklerini aşağıladığı, onları gerçek Yahudi saymadığı iddia ediliyor.

CHABAD KAPATILMALI

KKTC yetkilileri, Dünyadaki en tehlikeli Siyonist örgüt olduğu Newyork’taki merkezlerindeki gizli tünel olayı ile ile yeniden kanıtlanan CHABAD LUBAVITCH tarikatının ülkedeki faaliyetlerini ve yasadışı emlakçılık yapmasını yasaklamalı, merkezlerini kapatmalı, Haham Azimov ve tüm CHABAD’çıları sınır dışı etmeli, Yahudilere ait inşaat şirketlerini kapatmalı, İsrailliler tarafından alınan tüm arazi ve konutları kamulaştırmalı, Yahudilere verilen tüm vatandaşlıkları iptal etmelidir.

Ne yazık ki, bu konuda aylar önce yaptığımız yayınlar sonucu oluşan kamuoyu baskısını geçiştirmek için “gerekli yasal düzenlemelerin çok yakında Meclisten geçirileceğini” açıklayan CB Tatar ve Başbakan Üstel, aradan geçen 4 aya karşın hiçbir adım atmamışlar ve konuyu sümen altı etmişlerdir.

ACABA NEDENİ NEDİR?

Binlerce dönüm arazi alan ve 20 binden fazla konut yapıp yabancılara satan dev Yahudi şirketlerinin sahipleri,onların taşeronları, müteahhitleri, emlakçileri ile yakın ilişkilerin bunda rolü nedir?

Bu konunun unutturulmasına asla izin vermeyeceğimiz bilinmelidir. Arazi satışını yasaklayacak, konut alımını tek konutla kısıtlayacak gerekli yasal düzenlemeler Meclisten geçirilinceye, Yahudilere verilen vatandaşlıklar iptal edilinceye kadar konuyu gündemde tutmaya devam edeceğiz

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali 5 ay önce

Chabad Azerbaycanda da var. Ulke resmen sionist Israilin kontrolunde. Filistin konusunda bir seyler soyleyen aninda Iran ajani adi altinda hapse gidiyor! erdogan bey de bunu yapan aliyevin elini sikiyor sonra da filistin icin bir seyler yaptigini soyluyor. biseyler yapan biriyse turkiye Azerbyancan petrolunu Turkiyeden kecib gitmesine musade etmesin...

Avatar
İsmet 5 ay önce

İnşAllah, Allah C.C yar ve yardımcımız olsun