Öne Çıkanlar ABD Aşık Veysel Megali İdea Özgür Özel Abdülkadir Aslantaş

İKİNCİ KEZ SOYKIRIMDAN YARGILANACAK!

“COVİD-19” SEPTOMLARI mRNA SIVISI ÇIKTI!     

5gvirusnews Haber Merkezi Berlin / 5 Mayıs 2022

Sorun Sars-CoV-2 virüsüne karşı etkili olacak denilen mRNA sıvılarının sorun olmasıdır.  

Sorunu yaratan Almanya merkezli halka açık biyoteknoloji şirketi olan BioNTech SE. CEO’su Uğur Şahin’den için Türk dediler. Ama ödül almaya Yunanistan’a gitti, Türkiye’ye gelmekten korktu. Almanya ise tarihini en önemli nişanlarını verdi. AB işi paranın üzerine kellesini basmaya kadar götürdü.

5gvirusnews olarak başından itibaren mRNA deney sıvılarını olmayın, bağışıklık sisteminize, genlerinize zarar verecek erken ölüme neden olacak gibi yüzlerce yayın yaptık. Aşı’nın  Acil Kullanım Onayının (AKO) iptalini için DANIŞTAY’dan yürütmenin durdurulması için dava açtık. Karşılığında savunanlar, “gerici, bilim karşıtı ve cahil” gibi sözlerine muhatap olduk. Aşı olanlar ise “ölmedik, sizin yüzünüzden insanlar ölüyor.” diyerek hakaret ettiler.

Ama geçen zaman bizleri haklı çıkarttı. mRNA sıvılarının insanları felakete götürdüğü gerçeği  hiç tartışılmayan mecralarda tartışılmaya başlandı. Çünkü o sıvıyı olan herkes o yan etkileri hissetmeye veya yakınlarında  görmeye başaldı.

mRNA MAHKEMELİK OLDU

Geçen gün 400 bini aşan Pfizer&BioNTech şikayetleri sonucu Teksas (bkz)  ve İtalya’daki (bkz) bir Mahkemede çıkan sonuçları paylaştık.

Ama asıl haber plandeminin merkezi olan, Almanya'nın sesi olarak bilinen, Bonn ve Berlin kentlerinden yurt dışına 30 farklı dilde radyo, televizyon ve internet üzerinden yayın yapan medya kuruluşu olan Deutsche Welle’den geldi. (bkz)

Haber merkezimiz için, DW’den gelen haber en önemlisiydi. Ne de olsa mRNA sıvılarına giden yol PCR testten geçmişti Ve her ikisinin de merkezi Almanya arkasında güç ise dönemin başbakanı Angela Dorothea Merkel’den başkası değildi.  

DW’nin haberinde;

Almanya'da yapılan bir araştırma, koronavirüs aşılarının yol açtığı ağır yan etkilerin resmi verilerden 40 kat fazla olduğunu ortaya koydu. Araştırmacılar aşı komplikasyonları konusunda harekete geçilmesi çağrısı yaptı.

Araştırmanın kaynağı veya haberin kaynağı PCR test ile dünyayı inleten Berlin'deki Charite (Hastanesi) Viroloji Enstitüsü başkanı olan Prof. Christian Heinrich Maria Drosten’in çalıştığı yerden gelmişti.

Almanya'nın önde gelen tıp fakültelerinden Berlin Charité'nin, koronavirüs aşılarının yan etkileriyle ilgili yaptığı araştırma, aşı tartışmalarını yeniden alevlendirmemiş adeta yakmıştı.

Prof. Dr. Harald Matthes yönetiminde bir yıldır sürdürülen araştırma, koronavirüs aşılarının yan etkilerinden kaynaklanan vakaların, Almanya'da aşıların güvenliğinden sorumlu kurum olan Paul-Ehrlich Enstitüsü'nün (PEI) kayıtlarındaki rakamlardan 40 kat daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Prof. Dr. Harald Matthes

Almanya çapında koronavirüse karşı aşılanmış 40 bin kişinin, aşının etkileri konusunda düzenli aralıklarla yanıtladığı sorulara dayanan araştırma, aşılı 1000 kişiden sekizinin ağır yan etkilere maruz kaldığını gösteriyor. PEI rakamlarına göre ise 1000 doz başına sadece 0,2 ağır yan etki bildirilmiş durumda.

"Sonuç Şaşırtmadı"

Alman kamu yayıncılık kuruluşu MDR'e konuşan Prof.Dr. Harald Matthes, sonucun İsveç, İsrail, Kanada gibi diğer ülkelerdeki rakamlarla örtüştüğünü ve şaşırtıcı olmadığını belirterek, aşı üreticilerinin kendi araştırmalarında da benzer sonuçlar çıktığını kaydetti. Matthes, çocuk felci, kızamık gibi geleneksel yöntemlerle üretilen aşılarda ağır yan etki oranının çok daha düşük olduğuna dikkat çekti.

Aşılama sonrasında haftalar ya da aylar boyunca devam eden ve tıbbi tedavi gerektiren semptomlar "ağır yan etki" olarak sınıflandırılıyor. Kas ve eklem ağrıları, kalp kası iltihaplanması, bağışıklık sisteminin aşırı reaksiyonları, sinir sistemindeki rahatsızlıklar bu sınıfta yer alıyor.

179 Milyon Dozda 500 Bin Ağır Vaka

Prof. Dr. Matthes, ağır yan etkiler dahil olmak üzere yan etkilerin genelde üç ila altı ay sonra azalmaya başladığını, hastaların yüzde 80'inin iyileştiğini, ancak bazılarının daha uzun sürebildiğini belirtti.

Almanya'da şimdiye kadar 179 milyon doz aşı uygulandığına işaret eden Matthes, "Almanya'da Covid aşıları sonrasında yaklaşık 500 bin vakada ağır yan etki görülüyorsa doktorlar olarak harekete geçmemiz gerekir. 'Aşı karşıtı' diye etiketlenmeden kongrelerde, kamuoyu önünde açık bir şekilde tartışmamız gerekiyor" dedi.

"Aşı Karşıtı" Baskısı

Ağır yan etkilere maruz kalan hastaların büyük çoğunlukla ciddiye alınmadığını ve yalnız bırakıldığını belirten Matthes, doktorların ya hazırlıklı olmadıkları ya da siyasi bir tartışmada taraf olarak görülmekten kaçındıkları için semptomları genelde aşıyla ilişkilendirmediğini kaydetti. Matthes, kendilerine ulaşan hastaların da etkin bir tedavi için aylarca kapı kapı dolaştıklarını anlattıklarını, bunun şüpheli vakaların resmi kayıtlara yansımıyor oluşunu açıkladığını belirtti.

Almanya'da sağlık sigortası kurumu BKK Provita'nın Yönetim Kurulu Başkanı Andreas Schöfbeck, Nisan ayında aşı yan etkileri konusunda sigorta kayıtlarıyla PEI rakamları arasında belirgin farklılıklar bulunduğunu açıklamış ve ellerindeki verileri paylaşmak üzere PEI'den görüşme talep etmişti. Schöfbeck bu görüşmeyi gerçekleştiremeden "aşı karşıtı" olduğu suçlamasıyla görevinden alınmıştı.

AŞI ANA VATANINDAN KALKACAK!

Almanya Sağlık Bakanı Karl Lauterbach da koronavirüs aşılarının yan etkisinin bulunmadığını savunarak aşı zorunluluğu getirilmesi girişimine öncülük etmişti. Ancak aşı zorunluluğuna dair Mart ayında Federal Meclis'e sunulan yasa tekliflerinin hiçbiri gerekli çoğunluğa ulaşamadı. Hükümet, sonbaharda yeni yasal düzenleme girişiminde bulunacağının sinyallerini veriyor.

Uzun Covid Semptomlarıyla Örtüşüyor

Uzun Covid hastalığından bilinen pek çok semptomun aşı yan etkileriyle örtüştüğüne dikkat çeken Matthes, uzmanlaşmış kliniklerin aşı komplikasyonlarına maruz kalan hastalara da açılması gerektiğini vurguladı. Nöroloji ve kardiyolojinin yanı sıra kan yıkama (aferez) konusunda tecrübeli olan yoğun bakımlar ve diyaliz merkezlerinin de tedaviye dahil olabileceğini belirten Matthes, aşı komplikasyonlarına karşı etkili tedavi geliştirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Prof. Dr. Matthes, sorunun ana nedeninin vücudun kendi hücrelerine karşı geliştirdiği antikorlar (otoantikorlar) olduğunu belirterek "Sıklıkla sorunun nedeni, hastanın kanında çok fazla otoantikor bulunması. Bu nedenle öncelikle hangi otoantikorların ne sayıda var olduğunun bilinmesi gerekiyor… Teşhis konduğunda, fazla antikorların, bağışıklık sistemi ilaçla baskılanarak ya da özel kan yıkama yöntemiyle kandan uzaklaştırılması gerekiyor" dedi.

Aşı olanlara acil şifa dileyerek geçmiş olsun, sebep olanlara ise insan öldürmeye tam teşebbüsten yargılansın diyoruz.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sevim Aydoğdu 2 yıl önce

Covit aşısı ile sağlığın bozulmasına sebep olanlar insan öldürmeye tam teşebbüsten yargılansın !!!